دکتر زهرا سعادتی

متخصص جراحی عمومی


مطب دکتر زهرا سعادتی

لیزر هموروئید

سایت جامع هموروئید

لیزر هموروئید در تهران

در حال حاضر دو نوع لیزر بیشترین کاربرد را در درمان انواع هموروئید یا همان بواسیر دارد. در درجه اول لیزر کم توان یا مادون قرمز که به صورت کاملا سرپایی انجام می شود. کوچکترین جراحتی به بافت وارد نمی شود و تنها با تاباندن این نوع لیزر خاص به محل بالشتک هموروئید خون لخته شده در آن جذب شده و ورم و التهاب آن از بین می رود. بیمار بعد از انجام لیزر هموروئید می تواند به کارهای روزمره خود برسد و بستری ندارد.
در مواقعی که هموروئید بسیار بیرون زده و پوست اضافه زیادی دارد از لیزر پرتوان استفاده می شود. با یک بی حسی موضعی هموروئید به راحتی لیزر می شود و بیمار هیچ دردی را احساس نمی کند. بالشتک هموروئید با لیزر برداشته می شود و به پاتولوژی ارسال می شود. بیمار بدون بستری به منزل می رود و بعد از یک شب کم تحرکی و استراحت دوباره به زندگی روزمره بر می گردد.
با لیزر پرتوان همزمان بیماری شقاق و هموروئید را می توان درمان کرد.در عمل جراحی هموروئید با لیزر پرتوان ازهمورئید اکتومی استفاده می شود.

لیزر درمانی هموروئید در تهران-قبل و بعد

در تصویر بالا می بینید که هموروئید ترومبوزه با روش لیزردرمانی با لیزر کم توان بدون هیچ جراحتی کوچک شده و خون داخل ترومبوز جذب شده و آثار بیماری کاملا از بین رفته

تفاوت لیزر هموروئید با عمل جراحی هموروئید

لیزر هموروئید سوپرتین است یعنی بسیار نازک است. بنابراین برشی که با لیزر پرتوان هموروئید انجام می شود به بافت سالم اطراف صدمه نمی زند. به علاوه این نوع لیزر همزمان با برش سر عروق و اعصاب بریده شده را ترمیم هم می کند. این در حالی است که عمل جراحی معمول هموورئید با تیغ یا کوتر برقی انجام می شود که صدمات زیادی به بافت سالم مقعد می زند. به علاوه درد و خونریزی بسیار زیادی دارد و جراح ملزم به بخیه زدن زخم برای قطع خونریزی می باشد.

بیمارانی که تحت عمل جراحی هموروئید با روش های قدیمی قرار می گیرند حداقل 2 ماه دوره نقاهت بعد از جراحی هموروئید را می گذرانند. این در حالی است که بعد از لیزر هموروئید بیمار فقط یک شب استراحت می کند. برخی بیماران از 2 روز بعد در محل کار خود حاضر می شوند. نهایت یک هفته بعد از لیزر هموروئید می توانید به محل کار خود بازگردید. بیمارانی که تحت لیزر هموروئید قرار می گیرند از فردای روز لیزر می توانند به تنهایی به کارهای روزمره خود برسند.

تجربه لیزر هموروئید

بیمارانی که تجربه لیزر هموروئید را دارند در 90 درصد مواقع اعلام کرده اند که بعد از لیزر یا درد نداشته اند یا با یک مسکن ساده مثل ژلوفن درد آنها تسکین یافته است. برخی بیماران نیز علاوه بر هموروئید مبتلا به دیگر بیماری های مقعد مثل شقاق و آبسه و حتی فیستول مقعدی بوده اند. تمام این بیماری های مقعدی را در یک جلسه و همزمان با هم می توان با لیزر درمان کرد.

لازم است بیمار بعد از لیزر یک شب استراحت کند و یک همراه نیز با خود داشته باشد. قبل از لیزر نیز متخصص جراحی عمومی و لیزر شیافی برای بیمار تجویز می کند که روده ها تخلیه شود. بنابراین بیمار تا 24 ساعت بعد از لیزر نیازی به اجابت مزاج ندارد. دکتر زهرا سعادتی یک رژیم غذایی مناسب همراه با برگه مراقبت های بعد از لیزر به بیماران ارائه می کنند. همچنین یک شربت ملین نیز برای بیمار تجویز می شود. بدین ترتیب اولین اجابت مزاج بعد از لیزر هموروئید بدون درد و خونریزی خواهد بود و بیمار سختی از این بابت نخواهد داشت.

خانم دکتر سعادتی متخصص هموروئید و لیزر

خانم دکتر سعادتی متخصص جراحی و دارای بورد تخصصی
فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران دوره های لیزر را در کشورمان ایران و روسیه و ترکیه گذرانده اند


نظرات کاربران درباره این مطلب :

حسن شاهرخي [ 1395-11-14 ]
وقت ويزيت ميخواستم هموروييد دارم ميخواهم با ليزر عمل كنم

امین حسین پور [ 1395-11-11 ]
مطالبتون جالب بود ولی زیادی مختصر ممنون میشم بیشتر بنویسید در این زمینه

ابراهیم حسین بر [ 1395-11-11 ]
جالب بود ممنون

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیزر شقاق مقعدالتهاب روده تشخیص و انوادرمان هموروئید بدون جراحمراقبت از کیست موییانواع هموروئیددرمان خانگی هموروئیدمراقبت بعد عمل همورئیدانواع روش درمان هموروئیدسه روش تمرین کگل برای درمهموروئید چیست و همه چیز داگر فیستول درمان نشودشقاق چیستهموروئید ترومبوزهتشخیص هموروئیدعلائم هموروئیدهموروئید خارجیتعریف هموروئید چیست؟عمل جراحی شقاقهموروئید داخلیجراحی هموروئیدعکس هموروئیدهموروئید در بچه هاخونریزی مقعدیصفحه اصلیهموروئید در بارداریخونریزی گوارشیسوالات پزشکیهشدار هموروئید و شقاق هنخارش مقعدپیام های کاربرانویزیت آنلاین و غیر حضوریده مزیت لیزر در درمان بیمگالری عکسفیستول مقعد چیست ؟کیست مویی چیست ؟ده نکته طلایی برای درمان لیزر هموروئید۵ روش درمان هموروئید یا بدکتر جراح عمومی و جراحی هلیزر هموروئید در تهرانآیا عمل جراحی هموروئید بدکتر خانم جراح هموروئید لیزر کیست موییآبسه مقعددرمان فیستول مقعد با لیزلیزر درمانی هموروئید یا آخرین اخبار و تحقیقات همدرمان هموروئید با فوتوکو